Сам собі адмін Вівторок, 20.11.2018, 18:41
Доброго дня Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Спілкування [4]
Інтернет [3]
Програми [16]
Оптимізація Віндовс [4]
Файли і папки [5]
Запис / Скачування [8]
Обладнання [4]
Введення. Початок [7]
Відео уроки [0]
Excel [11]
Мережа [4]
Адміністрування [1]
Ремонт [9]
Захист [0]
Різне [7]
Встановлення програм [1]
Закачки [0]
Переустановка Windows [11]
Фотошоп [9]
BIOS [4]
Все про біос
Електронні гроші [6]
Безпека [9]
Основи ПК [6]
Електронна пошта [1]
1С програмування [0]

Пошук

Наше опитування
Бачите користь статей?
Всього відповідей: 1109

Додати в закладки

Реклама

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Різне

Таблиця форматів файлів. Що таке формат файла.
       Що таке формати файлів, і які вони бувають.
Або, що означають букви в кінці файлів
.


       На самому початку, коли я почав користуватися комп'ютером, то помітив що закінчення деяких файлів має якісь свої символи. Звичайно, що зовсім не розумів що вони означають. Справа в тому що, зазвичай, кінцеві букви після крапки означають формат файлу. Програмам легше шукати потрібний файл, бо в самому кінці зазначено що це за файл. Тому вам самим буде також корисно орієнтуватися що означають такі слова як наприклад: RAR чи ZIP .
Найбільш уживаними файлами, що зустрічаються при користування комп'ютером є:

      Архівні:

ZIP – файл стислий, з використанням zip-стіськування, підтримується більшістю програм-архіваторів. Windows користувачі можуть створювати zip-файлі, використовуючи, наприклад, програму Winzip.

RAR – файл або група файлів, стислих з використанням rar-зтискання (має вищий коефіцієнт стискання, ніж ZIP). "RAR" походить від "Roshal Archive" (ім'я розробника - Євгеній Рошаль, програма Winrar).

      Відео:

AVI – формат відео-файлу який містить дані, що можуть бути закодовані в різних кодеках. Використовує менше стискання, ніж аналогічні формати. Avi-файлі можуть бути відтворені різними плеєрами, але плеєр повинен підтримувати кодек використовуваний для кодування даного відео. (Прим. автора: слово кодек – походить від слів Кодувати і Декодувати).


SWF - Shockware Flash. Файли SWF створюються за допомогою програмного продукту Macromedia Flash. SWF називають також форматом Flash Player. Формат призначений для зберігання векторної графіки і анімаційних кліпів, які можуть містити звук. Для його перегляду використовується програвач Flash Player, а також сучасні web-браузери. Редагувати swf-файлі не можна.

Mpeg4(Mp4) – фільм або відео кліп, стислий в Mpeg-4 стандарт, зазвичай використовується для обміну і передачі відео-файлів в Інтернеті. У цьому форматі використовується роздільне стискання для аудіо і відео доріжок.

Mpeg1-2(MPG) – формат зберігання відео і звуку з компресією і втратою даних.

       Графіка:

JPEG(JPG) – найчастіше використовується для таких зображень як фотографій, малюнків т.д.. Висока міра стискання у форматі JPEG значно зменшує розмір файлу зображення, але при цьому відбувається втрата якості зображення. На сьогоднішній день JPEG є кращим форматом для фотографій і зображень з великим числом кольорів. Зручний для використання в Інтернеті або пересилці по електронній пошті. Приблизно 16 мільйонів кольорів.

BMP – растровий графічний формат. Стандартний формат графічних файлів для Windows. Практично всі програми редагування зображення Windows можуть створювати і читати файли BMP. Можна встановити колір зображення, від чорно-білого до повнокольорового. Зображення в цьому форматі не піддається стисканню. Приблизно 16.7 мільйонів кольорів.

GIF – Graphics Interchange Format (формат обміну графічними даними). Стандарт фірми Compuserve, для визначення растрових кольорових зображень. Створені для мережевого поширення, файли даного формату дуже малі. Формат записує чорно-біле зображення, використовуючи 256 відтінків сірого, і кольорове зображення, використовуючи 256 або менш кольорів. Зображення також можна використовувати в анімації.

TIFF(TIF) – Tagged Image File Format (тегованний формат файлів зображень), растровий графічний формат. Цей формат асоціюється із зображенням високої якості і вважається стандартним форматом обміну даних між ПК. Формат TIFF дозволяє стискати зображення без втрати даних. Широко використовується користувачами цифрових камер.

PSD – Photo Shop Data. Формат файлів програми обробки фотозображень Photoshop. Приблизно 280 трильйонів кольорів.

      Текст, документи, формати друкованого тексту.


DOC – документ, створений в програмі Microsoft Word. Може містити текст, деякі картинки, таблиці, графіки, діаграми, форматування сторінок і параметри друку.

TXT – стандартний текстовий документ, який містить неформатований текст і відкривається будь-якою програмою обробки текстів (наприклад зазвичай "Блокнотом")

PDF – Portable Document Format. Документ програми Adobe Acrobat. Використовується для перегляду документів у фіксованій формі і форматі (наприклад відсканований текст у вигляді фото сторінок тексту), незалежно від пристроїв, на якому вони будуть відкриті і від дозволу. Тобто як документ був створений, так ви його і побачите.

RTF - Rich Text Format. Формат зберігання розмічених текстових документів, запропонований корпорацією Microsoft. Rtf-документи підтримуються більшістю сучасних текстових редакторів (наприклад програм для перегляду текстутаких як звичайний "блокнот"). Більшість текстових редакторів реалізують імпорт/експорт у формат RTF, завдяки чому цей формат часто використовується для передачі тексту з однієї програми в іншу. Редактор Wordpad, вбудований в Windows за умовчанням зберігає документи у форматі RTF.

     Звукові:

Mp3 – для розуміння параметрів стискання, які в застосовують в Mp3, цей формат порівнюють з JPG для зображень. Коефіцієнт стискування в 10-12 разів, відповідно з втратою якості звуку. Якість звуку МР3 формату викликає багато суперечок, але для "не фахівців" цілком прийнятний. Стискання забезпечується за рахунок виключення частот які не сприймаються вухом людини.

WAV – файл фірми Microsoft. Він використовується в Windows. Це не є стислий формат. Цей формат точно передає звук, але займає багато місця на диску. Внаслідок свого великого об'єму він не зручний для передачі через інтернет.

WMA - Windows Media Audio. Формат файлу, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіоінформації. Характеризується хорошою здатністю стискання.

MIDI – Musical Instrument Digital Interface. Це швидше програма для управління вбудованими синтезаторами, чим звуковий файл. MIDI дозволяє створювати схожі звуки на різних пристроях, а також обмінюватися даними між пристроями.

     Інші формати:

EXE – програма DOS або Windows. Інколи такі файли (точніше архіви) самі запускаються. Файл, який запускається при одинарному або подвійному (залежно від налаштувань Windows) кліку миші. 

HTM, HTML - текст написаний на Hyper Text Markup Language. Використовується для створення Інтернет сторінок.

Категорія: Різне | Додав: denis122 (08.03.2010)
Переглядів: 11812 | Теги: що таке формати файлів., формати файлів, типи форматів, які бувають формати | Рейтинг: 3.1/10
Copyright 100saitov © 2018