Сам собі адмін П`ятниця, 29.03.2024, 09:58
Доброго дня Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Вірус/ Антивірус [7]
Електронні сервіси [2]

Пошук

Наше опитування
Бачите користь статей?
Всього відповідей: 1114

Додати в закладки

Реклама

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Безпека » Електронні сервіси

Як крадуть паролі до електронної пошти, електронної скриньки.
Як крадуть паролі до пошти?

     Найпоширеніший спосіб обмеження доступу до особистої, тобто до конфіденційної інформації - парольний захист. Де б ви не реєструвалися, якими б сервісами не користувалися - пароль є одним з основних засобів безпеки.
     З метою обдурити інших, користувачі поштового сервісу   Mail.Ru заснували, напевно, найпоширеніший спосіб отримання паролів
Вам сподобається як це просто робити. Подумайте самі, хіба ви не довіряєте адміністрації будь якого сервісу? «Крадун» створює таку поштову скриньку, яка дуже схожа на службову. Наприклад
 password_security_support@mail.ru. Далі потрібно розіслати листи тим, кого він хоче обдурити. Він робить запит про пароль від їх скриньок. Він може і створити ніби спец сторінку, і ви можете отримати пароль з цієї спец сторінки. Але як би там не було текст листа буде різний, при чому завжди. Орієнтовно там буде йти мова ось про що:  у поштовому сервісі виникла проблема (якась дірка наприклад), тому просимо вас надати наступну інформацію – назву вашої скриньки, пароль, і (а ось тут дуже цікаво) назву чужої скриньки, пароль від якої ви хочете отримати. Запит буде виконаний при умові надання достовірної інформації.
    Висновок: даний спосіб дієвий, якщо хтось дуже хоче отримати пароль від чужої поштової скриньки і відповідно довіряє всьому що йому пишуть. Вірить безумний в кожнісіньке слово….  (Соломон сказав). Довірлива жертва пропускає найголовніше – сама відправляє злодію пароль від своєї скриньки. Після цього жертва прощається зі своєю поштовою скринькою, і все – до побачення. Тепер нічого не вдієш.
    Зрозуміло що збереження пароля дуже важливе, і давати його будь кому не є добре. Наслідки можуть бути дуже не приємними. Хоча існують різні способи крадіжки, давайте розглянемо найпоширеніші:

1.    Колись на нашій фірмі адмін заборонив переглядати певні сайти (ви не подумайте, нормальні сайти). І читаючи різні форуми, відгуки і тому подібне зробив висновок: найпершим способом вкрасти пароль це є підглядання (так писали самі користувачі інтернету). Ну а як ви думали – це тільки у фільмах хакер вгадує пароль з другого разу. І справді, варто бути уважним в таких ситуаціях як скажімо на роботі. Є такий жарт: нікому не можна довіряти, нікому. Навіть собі. Я ж хотів лише пукнути….

2.    Дані ICQ. Також можуть розказати яка у вас поштова скринька. Там є і інші дані, які можуть посприяти тому, що пароль буде вкрадений. Тому не вводьте однакові дані в поштовій скриньці і в ICQ. Нехай аська залишається аською.

3.    Ну і звичайно – спеціальні програми. Ці програми можуть по різному потрапляти на ваш комп’ютер. Звичайно що це віруси, які знають де саме лежать паролі, і крадуть їх. Найчастіше вони проникають (якщо говорити про отримання ел. пошти) через вкладення. Користувач, який нічого не підозрює відкриває програму….  І його пароль вкрадений. Цікавий спосіб вкрасти пароль, чи не так?
Також такі програми можуть потрапляти до вас через ненадійні джерела софту.

4.    Але це ще не все. Є ще один дуже екстравагантний спосіб красти паролі: це так звані клавіатурні граббери . Це програми, які постійно знаходяться в оперативній памяті і записують все що ви натискаєте. Звичайно що таке рідко зустрічається, але таке все ж таки є, і паролі крадуть і таким способом.

5.    Використання ключового слова. От скажіть, ви лінива людина? Важко вам запам’ятовувати паролі? Людям дуже часто буває тяжко в цьому питанні, тому вони використовують дату народження, імя, номер телефону, і таке інше. А зовсім ліниві використовують просто неймовірно складну комбінацію як от: 111111, 123456, qwerty, aaaaaa  і так далі.

       Висновок: щоб пароль не був вкрадений не потрібно запускати усе що вам присилають по електронній пошті невідомі. Не можна лазити де не можна (найкращий антивірус – на пхати ніс де не треба). Ну і звичайно використання антивірусу який оновлений до останньої версії. А, ну так, про грабери – контролюйте, наскільки це залежатиме від вас, які програми ставляться, і які процеси виконуються на вашому комп’ютері. Ну або використовуйте віртуальну клавіатуру, натискаючи на клавіщі мишкою, яка «бачить» клавіатуру на вашому екрані

       Оскільки існує багато програм для взлому паролів, то паролі мають бути складними це очевидно. А є і такий «софт», який здатний замінювати схожі символи. Буква «О» і цифра «0». Тобто навіть якщо ви в імені замінили букву на цифру – програма підбере пароль все одно. Будьте уважні, і сім разів відмірте, перед тим як один раз відрізати.
Категорія: Електронні сервіси | Додав: denis122 (22.06.2010)
Переглядів: 4415 | Теги: паролі, крадуть, скриньки., пошти, електронної, до, як | Рейтинг: 5.0/1
Copyright 100saitov © 2024