Сам собі адмін Вівторок, 03.12.2024, 23:29
Доброго дня Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Уроки фотошоп [5]
Зібрані уроки по фотошопу з інших сайтів
Опис фотошопу [4]

Пошук

Наше опитування
Бачите користь статей?
Всього відповідей: 1114

Додати в закладки

Реклама

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Фотошоп » Уроки фотошоп

Фотошоп. Малюємо у фотошоп. Урок №2
Сьогодні мова піде про затемнення основи, лінійному затемнітеле та інших режимах.

При використанні режиму затемнення основи (Colour burn) майте на увазі, що з ним кольору беруть неприродний відтінок, а принтер не зможе коректно відобразити. Ефект досягається шляхом підвищення контрастності і насиченості.

Лінійний затемнітель (Linear burn) застосовується для прояву кольору верхнього шару. За рахунок зменшення яскравості затемнює нижній шар. Ось так виглядатиме наше вихідне зображення:



І ось воно ж, але тепер уже в режимі лінійного затемнітеля:



Дія режиму «заміна світлим» (Lighten) протилежно описаному раніше режиму затемнення, тобто він проявляє на верхньому, активному шарі тільки світлі пікселі. Якщо вам потрібно освітлити всі зображення, краще використовувати не «заміну світлим», а освітлення (екран, Screen).

Алгоритм обчислень цього режиму такий же, як і у режиму множення, тільки для прояву результату використовуються інвертовані значення. Щоб освітлити темні фотографії, дублюють основний шар і встановлюють режим освітлення (екран) верхнього шару

Освітлення основи (Colour dodge) схоже на попередній режим, за винятком того, що чорний колір на верхньому шарі на кінцевий результат не впливає. Інші кольори за рахунок зниження контрасту і підвищення насиченості будуть злегка підсвічувати нижні кольору. Цей режим дозволяє створювати сильні ефекти. Схожий результат, але вже за рахунок підвищення яскравості, дає режим «лінійного освітлювача» (Linear dodge)

Якщо потрібно накласти на зображення текстуру, вам знадобиться режим перекриття (Overlay). Він примножує темні частини і відсіває світлі, при цьому кольору взаємодіючих верств рівномірно змішуються. Цей режим добре піддається змінам прозорості. Якщо рівень прозорості низький, нагадує звичайний режим, але тільки з більш інтенсивними квітами. Ось який вигляд придбає наше зображення, якщо на нижньому шарі встановити, приміром, текстурізатор, а до верхнього застосувати режим накладення





Дія режиму «м'яке світло» (Soft light) багато в чому схоже з фільтром розсіяного світла. Кольори зображення в цьому режимі на екрані затемненими і освітлюється в залежності від кольору верхнього шару. Підходить для коригування тонів, дуже вишуканий ефект дає зниження прозорості.

Жорсткий світло (Hard light) - менше контрольований, а тому і набагато рідше використовується аналог «м'якого світла». Підвищує контрастність, освітлює зображення, якщо нагорі світле, затемнює - якщо темне.

Наступного разу ми опишемо, що залишилися режими накладення шарів.

http://download-photoshop.ru
Категорія: Уроки фотошоп | Додав: denis122 (14.04.2010)
Переглядів: 2073 | Теги: Відтінок, Photoshop, фотошоп, лінійне, Уроки, затемнення | Рейтинг: 0.0/0
Copyright 100saitov © 2024