Сам собі адмін Вівторок, 20.08.2019, 08:13
Доброго дня Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Уроки фотошоп [5]
Зібрані уроки по фотошопу з інших сайтів
Опис фотошопу [4]

Пошук

Наше опитування
Бачите користь статей?
Всього відповідей: 1111

Додати в закладки

Реклама

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Фотошоп » Опис фотошопу

Що таке формат RAW в Adobe Photoshop. Опис рав формату.
Що таке формат RAW в Adobe Photoshop

 
Що таке RAW формат.
Відповідно до своєї назви, RAW формат - просто послідовність байтів, що описують колірну інформацію у файлі. Колірні значення описуються в шістнадцятковому форматі, де 0=чорний і 255=білий. Якщо зображення не чорно-біле або в індексованих кольорах, то для опису кольорів може бути використаний більш ніж один канал.

Як Photoshop зберігає RAW формат?
Число каналів: Photoshop визначає число каналів, необхідних для опису зображення плюс альфа-канали, наявні у файлі. Зображення чорно-білі і в індексованих кольорах - 1 канал, RGB - 3 канали, CMYK -4 каналу.
Важливо: якщо ви зберігаєте зображення в індексованих кольрах, то ви втрачаєте колірну інформацію, тому що вона не зберігається у файлі.
Формат з чергуванням або без: якщо ви зберігаєте RGB або CMYK зображення Photoshop пропонує вибрати формат з чергуванням або без. За умовчанням прийнятий формат з чергуванням.
Заголовок: Photoshop дозволяє вам визначити розмір заголовка (у байтах). За умовчанням заголовка немає.

Тип творця і тип файлу: Це можуть бути будь-які 4-х символьні значення, які не впливають на відкриття файлу в Photoshop, але можуть бути використані іншими програмами.
Вам необхідно запам'ятати всі ці параметри, так само як і ширину і висоту зображення, для того, щоб відкрити цей файл в Photoshop.

Що таке формат з чергуванням і без?
Якщо ви зберігаєте RGB файл у форматі з чергуванням, то RGB значення пікселів йтимуть в наступному порядку: значення Red для першого піксела, значення Green для першого піксела, значення Blue для першого піксела, потім для другого піксела і так далі для всіх пікселів в зображенні. При збереженні у форматі без чергування спочатку запишуться значення Red для всіх пікселів, потім Green і потім Blue.

Як відкрити RAW файл в Photoshop?
Щоб відкрити файл в RAW форматі, ви повинні знати, чи зберігається інформація з чергуванням чи ні. Ви також повинні знати розміри файлу в пікселах (у інтервалі 1-30000), число каналів (у інтервалі 1-16) і розмір заголовка в байтах. Якщо ви забули який-небудь з цих параметрів, Photoshop може спробувати підібрати його. Залиште у вікні "Open” це поле порожнім і натисніть "Guess”. Якщо перша спроба виявилася невдалою, можна продовжувати натискати "Guess” і Photoshop перебиратиме можливі варіанти. Наприклад, якщо ви знаєте, що у файлі 3 канали, з чергуванням, без заголовка, то ви можете залишити поля розмірів файлу порожніми і натиснути "Guess”. Якщо початковий файл був CMYK, то він відкриється як RGB з альфа-каналом. Щоб повернути його в початковий стан, виберіть "Multichannel” з меню "Mode”, а потім "CMYK” з меню "Mode”.

Як дістати доступ до інформації в RAW файлі, не використовуючи Photoshop?
Будь-якою програмою, яка може читати бінарні файли. Це для тих, хто розуміє і може працювати з шістнадцятковим записом.
У чому різниця між Photoshop і RAW форматами?
Файли у форматі Photoshop в основному зберігаються в RAW форматі без чергування за винятком того, що інформація про канали, глибина кольору і тому подібне зберігається в гілці ресурсів (для Macintosh), для того, щоб файл правильно відкривався в Photoshop. При збереженні файлу в індексованих кольрах у форматі Photoshop, колірна таблиця також зберігається як ресурс.

Навіщо потрібний RAW формат?
Основна сфера застосування RAW файлів - обробка наукових зображень. Дослідники можуть генерувати їх на мейнфреймах при своїх дослідженнях і передавати на робочі станції для відкриття в Photoshop і подальшому вивченні.

Джерело:
Категорія: Опис фотошопу | Додав: denis122 (12.05.2010)
Переглядів: 2440 | Теги: таке, Опис, формату., Photoshop., рав, adobe, формат, що, RAW | Рейтинг: 0.0/0
Copyright 100saitov © 2019