В процесі роботи ваш комп’ютер накопичує всілякі настройки, допоміжні файли, бібліотеки і т.п. . Кожна програма, яку ви встановлюєте на свій комп’ютер прописує свої налаштування і допоміжні файли в операційну систему. Тому і виходить так, що з плином часу починають з’являтися помилки в роботі операційної системи, комп’ютер починає зависати і в загалі робо - та стає нестабільною. Причиною цього є те що накопичені налаштування з плином часу починають конфліктувати між собою і з операційною системою, а настройки знов інстальованих нових програм, починають «кусатися» з настройками старих програм. Виходом з цієї ситуації може бути:
- Переустановка Windows - Так званий «откат системы». Можна «откатить» систему до того стану, коли вона працювала стабільно.
Система може відновити коректні параметри коли вона працювала добре, тобто коректно. «Откат системы» можливий тільки в Windows ХР. В старіших версіях віндовса цього не передбачено. І дана функція є напевно єдиним вирішенням проблеми з ситуації яка склалася. Але слід також зазначити що навіть при відкаті сама система буде вибирати на свій погляд той стан, який характеризувався, як стабільний. При відкаті системи будуть ліквідовані всі налаштування в системі, які робилися з моменту ії стабільного стану до теперішнього стану. З одної сторони це саме те що нам потрібно, але з іншої, усі програми, які були встановлені в цей проміжок Windows ХР також бачити не буде. Крім того відкат може бути неможливий, у зв’язку з пошкодженням механізмів які відповідають за цей процес. Для того щоб провести відновлення системи робимо наступні кроки:
1. Пуск – всі програми – «стандартные» - «служебные» - «восстановление системы» (як показано на малюнку).
2. Тепер виберіть пункт «восстановление более раннего состояния системы»
3. В лівому вікні вибираємо дату контрольної точки. В правому – саму точку, у випадку, якщо їх декілька. Тиснете «Далее»
Примітка: буде показаний інтерактивний календар, в якому потрібно вибрати дату, коли булла створена точка відновлення. Такі дати відображаються жирним шрифтом. Одній даті можуть відповідати декілька точок відновлення. В такому випадку потрібну точку можна вибрати у вікні яке розташоване поруч з календарем. Вибравши точку відновлення тиснете «Далее».
4. Тепер в наступному вікні знов тиснемо «Далее», для того щоб підтвердити дію (цей пункт без фото). Комп’ютер перезавантажиться, при цьому відновлення системи буде виконано автоматично.
Як створити точку відновлення
(інструкція без картинок. Зробити точку не складно)
Дана тема розглядає питання: як повернути налаштування комп’ютера. Точки відновлення створюються автоматично зазвичай в наступних ситуаціях: - При першому запуску системи після оновлення Windows ХР - При встановленні драйверу, який не підписаний і не сертифікований - У відповідності зі створеним розкладом - При встановленні оновлень Windows ХР, якщо відновлення системи задано автоматично - Після встановлення певного програмного забезпечення
Однак ви можете в будь – який момент створити точку відновлення, щоб потім до неї повернутися. Це буває дуже корисно перед встановленням нового програмного забезпечення чи перед маштабними змінами в налаштуваннях вашого комп'ютера.
Примітка 1: ще є спосіб який може налаштувати систему так, щоб точки відновлення проводилися автоматично, через певний проміжок часу. Але цього робити не рекомендується, оскільки це займатиме багато місця на жорсткому диску, тому і не рекомендується робити такі відновлення по розкладу. Краще, якщо ви створюватимете такі точки лише тоді, коли це дійсно буде потрібно.
Примітка 2: якщо ви хочете створити точку відновлення – потрібно виконати наступні дії. Але якщо ви хочете зробити відновлення системи, але такої точки відновлення у вас не було створено раніше, то на жаль – дана процедура збереже тільки дані які є на даний момент (тобто дані про неправильну роботу системи).
Отже: 1. Тиснемо «Пуск» - «Все программы» - «Стандартные» - «Восстановление системы»; 2. У вікні яке вам відкриється потрібно вибрати «Создать точку восстановления»; 3. Якось потрібно назвати точку відновлення і після цього тиснете «Создать».